+370 460 48105 +370 460 49008 Savitarna

Daugiabučių atnaujinimas Palangoje jau eina link pabaigos

Būstas, Miestas

Dėl koronoviruso pandemijos iš Lietuvos statybų sektoriaus dingus darbininkams iš Ukrainos, Baltarusijos, Moldavijos, su statybininkų trūkumu susiduria ir daugiabučių namų atnaujinimo programoje dalyvaujantys rangovai. Ši priežastis taip pat nulėmė, kad renovuojamo Sodų gatvės 25 – ojo namo fasado šiltinimo darbai net nebuvo pradėti.

Daugiabučio atnaujinimą atliekanti bendrovė „Žilinskis ir Co“ laiku įvertino, kad fasado šiltinimo darbams pasamdytas subrangovas liko be didžiosios dalies savo darbuotojų ir iki Naujųjų metų numatytų darbų atlikti nespės. Taip atsitiko todėl, kad subrangovo turimus atskirų kvalifikacijų specialistus perviliojo pastaruoju metu gausybės užsakymų sulaukiančios su patentais dirbančių statybininkų laikiniems darbams suburtos brigados. Kaip pranešė šio namo atnaujinimą administruojančios UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus pavaduotoja daugiabučių administravimui ir renovavimui Kristina Viščiūnienė, rangovas „Žilinskis ir Co“ Sodų g. 25 fasado šiltinimo darbams jau surado naujus subrangovus. Jie darbą turėtų pradėti nuo rugsėjo 10 dienos, kol į objektą bus pristatytos užsakytos statybinės medžiagos, kurių tiekimas paskutiniu metu taip pat stringa. Rangovas žada, kad Sodų g. 25 – ojo namo fasado šiltinimo darbai turėtų būti baigti numatytu laiku iki metų pabaigos.

K. Viščiūnienė informavo, kad nuo 2014 metų, kada prasidėjo daugiabučių namų atnaujinimo programa, Palangoje iš viso yra renovuoti 95 namai. Iš jų net 89 daugiabučiai namai, kuriuos administruoja UAB „Palangos komunalinis ūkis“. Šiuo metu baigiama renovuoti 13 namų. Penkiuose daugiabučiuose darbai turėtų prasidėti jau rugsėjo mėnesį, nes jau yra įvykę rangovų konkursai. Iki Naujųjų metų atnaujinimo darbai prasidės dar 12 namų, dėl kurių atnaujinimo rangovų konkursai vyksta šiuo metu.

Iš viso „Palangos komunalinis ūkis“ mieste šiandien administruoja 193 namus, tačiau į daugiabučių atnaujinimo programą patenka ne visi namai, nes pagal dabar galiojančią tvarką, renovuojami gali būti tik tie daugiabučiai, kuriems statybos leidimas buvo išduotas iki 1993 metų. Pagal šį kriterijų Palangoje liko vos apie 40 renovuotinų namų, kurių atnaujinimas galėtų būti užbaigtas per keletą metų.

Savitarna

Paslaugų valdymas bei sąskaitų apmokėjimas

Atliekos

Atliekų tvarkymo taisyklės, išvežimas

Daugiabučiai

Daugiaubučių administravimas, renovacija

Autobusų stotis

Vietinės bei tarpmiestinės kelionės, bilietai, siuntos

Laidojimo namai

Ritualinės paslaugos

Bangų fonas