+370 460 48105 +370 460 49008 Savitarna

Palanga išjungia fontanus: šiemet jų eksploatacijai prireiks daugiau pinigų

Miestas

Šiemet ir pernai užsitęsęs šiltas ruduo Palangos savivaldybės biudžetą patuštino beveik 7 tūkst. eurų. Tokie pinigai skiriami kurorto fontanams prižiūrėti.

Dienomis dar gana šilta ir Palangą aplanko nemažai žmonių, todėl arčiausiai tilto, Jūratės ir Kastyčio skvere, esantį fontaną išjungsime po šio savaitgalio“, – sakė bendrovės „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Gediminas Valinevičius. Likę fontanai jau yra išjungti ir ruošiami žiemai: išpumpuojami jų vandens rezervuarai, sausinami vamzdynai, išmontuojami siurbliai.

Didesnio paruošimo reikalauja sudėtingesnis grojančio fontano Jūratės gatvėje valdymo mechanizmas. Čia žiemai nusukami visi purkštukai, o pats fontano baseinas uždengiamas impregnuotomis medžio drožlių plokštėmis. Ankstesniais metais Palangos fontanai veikdavo keturis mėnesius – nuo gegužės iki rugsėjo vidurio. Tačiau dvejus pastaruosius metus iki rudens vidurio pajūryje išsilaikantys šilti orai fontanų darbą prailgino visu mėnesiu. Pernai net spalio pradžioje dar buvo taip šilta, kad poilsiautojai kaitinosi paplūdimyje, o komunalininkai iš centrinio paplūdimio negalėjo išvežti persirengimo kabinų ir šiukšliadėžių.

Fontanams pradėjus veikti mėnesiu ilgiau, padidėjo ir jų priežiūrai kasmet skiriamos savivaldybės biudžeto išlaidos. Šiemet fontanų eksploatacijai prireiks kiek daugiau nei 32 tūkst. eurų, o anksčiau pakakdavo ir 25 tūkst. eurų.

Veikia 7 fontanai Palangoje ir Šventojoje vasaros sezono metu veikia 7 fontanai: Jūratės ir Kastyčio skvere, prie Koncertų salės, Centrinėje miesto aikštėje, grojantis fontanas Nepriklausomybės aikštėje, Gintaro ir Ganyklų gatvės sankirtoje, plaukiojantis fontanas Rąžės upelyje prie Birutės alėjos tilto ir Šventosios centrinėje aikštėje.

Savitarna

Paslaugų valdymas bei sąskaitų apmokėjimas

Atliekos

Atliekų tvarkymo taisyklės, išvežimas

Daugiabučiai

Daugiaubučių administravimas, renovacija

Autobusų stotis

Vietinės bei tarpmiestinės kelionės, bilietai, siuntos

Laidojimo namai

Ritualinės paslaugos

Bangų fonas