+370 460 48105 +370 460 49008 Savitarna

Rudenį surinkti medžių lapai bus išvežami dažniau

Aplinka, Miestas

Jau antras mėnuo, kai centrinėje Palangos dalyje individualių namų savininkų sukauptos žaliosios atliekos išvežamos konteineriuose. Klaipėdos plento rytuose, S. Dariaus ir S. Girėno pietuose bei Vanagupės gatvės šiaurėje apibrėžtos miesto teritorijos gyventojams nemokamai buvo pasiūlyti papildomi 240 litrų talpos konteineriai, kurie skirti tik žaliosioms atliekoms. Šitaip „Palangos komunalinio ūkio” įmonė siekia, kad žaliosios atliekos: privačiuose sklypuose nušienauta žolė, soduose surinkti vaisių krituoliai, rudenį sugrėbiami lapai, nugenėtos šakos išvežimui nebebūtų kraunamos į plastikinius maišus.

Gyventojai neišlaidavo maišams

Per pusantro mėnesio centrinės dalies gyventojams buvo išdalinta 510 konteinerių. Per spalio mėnesį iš šios miesto dalies vien konteineriais buvo išvežta apie 36 tonas žaliųjų atliekų. Tokio žaliųjų atliekų kaupimo konteineriuose nauda yra akivaizdi. Vežant senuoju būdu maišuose 36 tonoms atliekų gyventojams būtų reikėję nusipirkti apie 2 tūkst. plastikinių maišų, kuriems įsigyti palangiškiai būtų išleidę apie 400 eurų. Be to, prieš žaliąsias atliekas išvežant į sąvartyną, šiuos maišus būtų tekę plėšyti įmonės darbuotojams, kurie būtų atitraukti nuo savo tiesioginio darbo. Šių atliekų vežimo dienomis vien maišų plėšimu kasdien užimti du įmonės darbuotojai.

UAB „Palangos komunalinis ūkis” Atliekų skyriaus vyriausiojo vadybininko Ginto Mackevičiaus teigimu, sąvartynas nepriima maišuose atvežamų žaliųjų atliekų. Todėl į įmonės teritoriją atsivežę komunalinės tarnybos darbuotojai jas turi iškratyti iš maišų. Palengvėjo ir atliekų surinkėjų darbas – jiems nebereikėjo į sunkvežimį kilnoti šalikelėse paliekamų sunkių maišų, nes konteinerius iškrato speciali mašina.

Rudenį atliekas veš dažniau

Tačiau miesto dalyje, kurioje įvesta naujovė, maišų su žaliosiomis atliekomis visiškai išvengti nepavyko. Visų pirma, dar ne visi individualių namų gyventojai yra pasiėmę konteinerius. Dalis savininkų yra kitų miestų gyventojai ir į Palangą atvykstantys tik savaitgaliui medžių lapus savo teritorijoje krovė į maišus. Apskaičiuota, kad šioje miesto dalyje yra apie 800 individualių namų, o iki šiol išdalinta tik kiek daugiau nei 500 konteinerių. Be to, rudens metu, kai medžių lapų susikaupia itin daug, į kas dvi savaites išvežamą vieną konteinerį jie nebetelpa ir gyventojai vis tiek priversti likusią dalį lapų kimšti į maišus.

Tai nuo kitų metų mus verčia peržiūrėti žaliųjų atliekų išvežimo grafiką. Iki šiol nuo gegužės iki spalio žaliosios atliekos išvežamos kartą per savaitę, tačiau spalį ir lapkritį jos jau būdavo vežamos kaip ir mišriosios atliekos – kartą per dvi savaites. Tačiau rudenį, medžiams pradėjus mesti lapus, žaliųjų atliekų susidaro ne mažiau, nei vasarą šienaujant žolę. Todėl jau kitais metais savivaldybei siūlysime spalį ir lapkritį žaliąsias atliekas vežti vasaros sezono grafiku kartą per savaitę„, – informavo UAB „Palangos komunalinis ūkis” direktorius Gediminas Valinevičius.

Sulauks ir kiti miesto kvartalai

Iki šiol savivaldybė iš viso yra nupirkusi 1080 žaliosioms atliekoms skirtų konteinerių. Jais aprūpinus visus centrinės dalies gyventojus ir dalį konteinerių pasilikus pakeitimui, likusius kitus 200 konteinerių kitais metais planuojama aprūpinti kurio nors kito miesto kvartalo gyventojus. Žaliąsias atliekas surenkant konteineriais, tose miesto dalyse prie gatvių paliekami maišai nebebus išvežami.

Naudojant žaliosioms atliekoms skirtus konteinerius keliami tam tikri reikalavimai. Konteineryje žaliosios atliekos: nupjauta žolė, smulkintos šakos, termiškai neapdorotų vaisių ir daržovių liekanos, vaisių krituoliai ir pjuvenos gali būti tik palaidos. Taip pat šie konteineriai nebus išvežami, jei juose atliekos bus maišeliuose, bus prikratyta žemių ir kitų mišrių buitinių atliekų: maisto likučių, virtų daržovių, pramoninių prekių atliekų. Be to, konteinerių dangčiai privalo būti uždari, todėl į juos atliekų su kaupu krauti negalima. Mechanizuotu būdu iškratant konteinerius į mašinas, paliekami praviri dangčiai neretai sulaužomi.

Savitarna

Paslaugų valdymas bei sąskaitų apmokėjimas

Atliekos

Atliekų tvarkymo taisyklės, išvežimas

Daugiabučiai

Daugiaubučių administravimas, renovacija

Autobusų stotis

Vietinės bei tarpmiestinės kelionės, bilietai, siuntos

Laidojimo namai

Ritualinės paslaugos

Bangų fonas